June 4, 2024
Перш за все, це сильний стрес, з яким не кожен дорослий може впоратися, а для молоді, яка ще не має стільки життєвого досвіду та стійкості, це справжнє випробування. Тривога, депресія, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – це лише деякі з проблем, із якими стикаються студенти в умовах війни.
Навчання більше не приносить задоволення, адже складно зосередитися на чомусь, коли навколо ллється кров і руйнуються міста. Спілкування з друзями та близькими також стає обмеженим, у когось друг за кордоном, у когось тато захищає нашу Україну і на душі зовсім не спокійно, думки про майбутнє, яке раптово стало таким не визначеним, лякають і демотивують.
Також, війна змушує багатьох студентів переглянути свої плани на майбутнє. Деякі з них вирішують присвятити себе захисту країни, йдуть на фронт або волонтерять у різних організаціях. Інші змінюють спеціалізацію, обираючи професії, які будуть більш затребувані в повоєнний період. Кожен переживає цей стан по своєму, але потрібно розуміти, що насправді безвихідних ситуацій не буває, а опускати руки це остання справа.
Важливо пам'ятати, що ви не самотні. Ви завжди можете звернутися за підтримкою та допомогою. У нас є безліч державних та приватних організацій, які пропонують студентам безплатну психологічну допомогу. Наприклад, безплатний чат-бот в телеграмі @friend_first_aid_bot, в якому можна отримати першу психологічну допомогу. Також є онлайн-проєкт SafeRoom, який спеціалізується на психологічній допомозі підліткам. Деталі на сайті saferoom.org.ua та в Телеграм-боті @SafeRoomHelp_bot.
Також існують стипендії та гранти, які можуть допомогти з фінансовими проблемами, адже в такий час це абсолютно нормально. До прикладу, програми House of Europe, що фінансується Європейським Союзом, створена для підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС та Великій Британії - це програма ЄС для підтримки обміну між українцями та їхніми колегами з ЄС і Великої Британії в галузях культури, освіти, медицини, медіа та соціального підприємництва через стажування, резиденції та інші можливості. А також, онлайн-ресурси та гарячі лінії теж можуть допомогти знайти інформацію про можливості навчання та роботи.
Важливо розуміти, що ви не самотні. Є люди, які можуть завжди допомогти.
Лише разом ми зможемо подолати цей жах і збудувати краще майбутнє для нашої країни